POLETNI PREDAH OD ŠOLE

Brez potrpežljivosti, strpnosti, spodbude in podpore drug drugemu bi bilo letos težko. Vsak na svoj način, a po svojih najboljših močeh, smo vsi otroci, starši in učitelji prispevali, da je šolsko leto prispelo na zadnjo postajo. 🏆🥇

Najbrž smo vsi veseli počitnic, ko bodo računalniki zaprti, baterije na pametnem telefonu ne bo treba polniti več kot štirinajst dni, ko bomo pozabili, da obstaja zoom ali aplikacija Teams in bodo glavni problem škodljivci na vrtu ter premalo prostora v prtljažniku ali nahrbtniku.

Močno bomo navijali za vse naše tekmovalce na poletnih olimpijskih igrah, vmes bomo prebrali kakšno dobro knjigo, rešili kakšno križanko in upali na kakšno kapljo dežja, da suša ne bo prehuda.

Z vsak slučaj pa še nekaj informcij:

• Prevzem spričeval je možen do 15. 7. in od 23. 8. 2021 pri vodji šole na Kokrici.
  • Na spletni strani – KLIK je objavljen seznam vseh gradiv, ki jih bodo učenci potrebovali v naslednjem šolskem letu, seznam natančno preberite in kupite le tisto, kar je navedeno.

Do septembra smo na “OFF”.

JUNIJSKI UTRIP PRI NAŠIH PETOŠOLCIH

Toliko doživetij, preizkušenj, presenečenj, smeha pa tudi joka se zgodi v petih letih, da se takole ob koncu leta prav težko poslovimo od naših petošolcev. Kljub temu, da se šolsko leto včasih kar vleče, pa je bil mesec junij kar malce prekratek za vse aktivnosti, ki so bile v planu.

V okviru športnega dne so se podali po kanjonu reke Kokre, kjer so spoznali pomen reke Kokre in njenega brega v preteklosti. Urili so ročne spretnosti pri izdelovanju mlina na veter, spoznavali različna orodja za obdelavo lesa in pomagali drug drugemu. Za konec, čisto zadnji večer, pa še prespali v šoli. Poskrbeli so za pester gledališko obarvan večerni program. Zaigrali so gledališko predstavo z naslovom Tistega lepega dne ter si tako pridobili igralske, scenografske in kostumografske izkušnje.

BRAVO PUNCE!

Pred koncem pouka je v naš nabiralnik prispela še ena vesela novica. Naše učenke so na gimnastičnem tekmovanju osvojile 2. mesto. BRAVO in ČESTITKE! 😀

TOK, TOK, JE KDO DOMA?

Glede na to, da se približuje konec šolskega leta, smo se malce zbali, da naši učenci niso slučajno zaspali, zato smo se odločili, da se bomo po razredih malce sprehodili.

Na srečo smo ugotovili, da pomladna utrujenost ni bila prehuda, ampak je v razrede prinesla pisane barve in dobro voljo. Veliko se bere in računa, ponavlja in utrjuje, raziskuje ter ustvarja, med odmori pa je seveda čas tudi za igro in klepet.

Zdržimo še malo. Vztrajno nad šolske “nadloge”, čez dober mesec pa brezskrbno na počitnice.