NEKAJ INFORMACIJ ZA 1. TRIADO

Nekaj manjših sprememb.

V ponedeljek, 25. 5. 2020, bodo vrata s parkirišča na šolsko dvorišče odklenjena. Označena je črta, do katere lahko starši ob prihodu v šolo spremite  otroka in ga ob odhodu domov počakate. Po puščicah se učenci v pravilni razdalji pomikajo proti vstopu v šolo, samostojno vstopijo ter odidejo v svojo učilnico.

Prihod in začetek pouka sta še vedno z zamikom.

Tudi izhod bo skozi glavni vhod oz. s strani šolskega igrišča in ne več skozi vhod/izhod za vrtec. Starši otroke počakajo pri črti.

Učenci 1., 2. in 3. razreda v ponedeljek, 18. 5., ponovno začenjajo s poukom v prostorih šole.

Glede na smernice in navodila strokovnih institucij je bilo potrebno prilagoditi običajno  šolsko rutino, zato prilagamo nekaj napotkov in pojasnil.

Vstop otrok v šolo je pri vhodu na igrišče. (Vrata pri kolesarnici bodo zaklenjena.)

• Učenci 1. razreda vstopajo v šolo ob 7.50
  • Učenci 2. razreda ob 8.00
  • Učenci 3. razreda pa ob 8.10

Učenci, ne hodite prej in ne zamujajte, ker bodo vrata zaklenjena!

Pri vzdrževanju razdalje nam bodo ob vstopu v šolo in v sami šoli pomagale puščice in pike.

Prvi dan morajo učenci v šolo obvezno prinesti podpisano izjavo, ki se nanaša na corona virusno bolezen. (prejeli ste jo po eAsistentu)

Prav tako naj učenci prvi dan v šolo prinesejo vse šolske potrebščine. Le-te bodo ostale v šoli do preklica.

V šoli bo učiteljica učence usmerila v ustrezen razred, kjer jih že čaka podpisana miza in stol. Pri pouku bo dovolj časa za pogovor in seznanjanje z navodili. Seveda si bo potrebno najprej vzeti akademskih petnajst minut, da si delimo vse dogodivščine, saj se nismo videli že celo večnost. 🙋‍♀️🙋‍♂️

Odhod iz šole

Učenci zapuščajo šolo pri vhodu vrtca. Starši in skrbniki ne vstopajte v šolo, ampak otroke počakajte zunaj pred vhodom.

Otroci, ki odhajajo domov sami in niso v OPB-ju, bodo po končanem pouku lahko samostojno odšli domov.

Otroci vse stvari pustijo v šoli. Prvi dan odnesejo domov le stvari, ki so ostale v omaricah in so že pripravljene.

Še nekaj informacij:

• Jutranje varstvo je od 6.30 do začetka pouka.
  • Zajtrka NI.
  • Vse predčasne odhode otroka domov pravočasno sporočite učiteljici/učitelju!
  • Interesne dejavnosti odpadejo.

Čeprav bo precej drugače, smo veseli, da se znova vidimo.

Za konec pa še en VEEELIIIIK objem vsem četrtošolcem in petošolcem!

❤️🧡💛💙💜💚

Vztrajno naprej, pa četudi na daljavo.