ZAČENJA SE NOVO ŠOLSKO LETO 2020/21

Razveseljiva je bila novica ministrstva za šolstvo, da se v torek, 1. septembra, v šolo vračamo prav vsi. Prvi šolski dan bo tako res lahko tisto pravo doživetje, ko smo polni pričakovanj, ko nas je malce strah in ko komaj čakamo, da vidimo poznane obraze.

Še posebej se ga verjetno veselijo tisti najmlajši, ki bodo v tem šolskem letu postali prvošolci.

Za lažji začetek prilagamo nekaj informacij.

• Po najnovejših informacijah velja uporaba mask v zaprtih prostorih tudi za otroke od 6. leta starosti dalje. Okrožnica MIZŠ  Prosimo vas, da priporočilo upoštevate.
  • Sprejem prvošolcev na podružnici je ob 8.30. Otroci se v spremstvu staršev (ne pozabite na maske) zberejo v telovadnici. S seboj prinesite podpisano izjavo, ali pa jo prevzemite pred vhodom v šolo. Ta dan bodo otroci odšli domov po končanem sprejemu. Od srede naprej imajo pouk po urniku.
  • Učenci 2.- 5. razreda pričnejo s poukom ob 8.20. V šolo se v primerni razdalji vstopa skozi glavni vhod s strani šolskega igrišča. S seboj prinesite šolske copate in peresnico ter podpisano izjavo – KLIK, ki jo lahko dobite tudi pred vhodom v šolo. Učenci 2. in 3. razreda imajo ure po urniku, učenci 4. in 5. razreda pa imajo dve uri ODS, naprej pa ure po urniku.
  • Starši in nezaposleni v šolo nimajo vstopa.
  • Jutranje varstvo bo organizirano za učence 2. in 3. razreda – od 6.30 do 8.15 (v prvi učilnici spodaj desno (št. 2).
  • Vhodna vrata bodo odklenjena od 6.30 do 7.30 in od 8.10 do 8.20.
  • Podaljšano bivanje po pouku je od 11.50 do 16.30.
  • Učenci gredo lahko prvi dan iz podaljšanega bivanja domov prej le ob spremstvu staršev ali z njihovim pisnim dovoljenjem in privoljenjem učiteljic. Če otrok ta dan ne bo imel kosila, ne pozabite na odjavo.
  • Starši in skrbniki, preberite tudi navodila (Prihod v šolo), ki ste jih od ravnatelja prejeli po aAsistentu.

Varno čez prehod za pešce in previdno po pločniku ali robu cestišča. Drugošolci ne pozabite na rumene rutke!

Naj bo kljub številnim priporočilom, ki se jih bomo trudili čim bolj upoštevati, začetek šolskega leta vesel in uspešen.