PRAZNUJEMO

Ko takole vsako leto pride 8. februar in z njim praznovanje slovenskega kulturnega praznika, se na Gorenjskem dogaja toliko reči, da nam za obiske številnih dogodkov in prireditev zmanjka časa. Letos je kar malce prazno in tiho. Pa nič zato, saj kultura ni le tisto, kar si moramo nujno pogledati.

Kultura je rezultat naše skrbi in spoštovanja. Skrbi za rabo jezika, za našo zgodovino, za svet, za samega sebe. Kultura je spoštovanje in pozornost do ljudi, do stvari in narave.

Da spoštujemo našo preteklost in cenimo naše umetnike, smo dokazali tudi na prireditvi, ki je nastala pod mentorstvom učiteljice Tadeje.

Kot se za Prešernovo šolo spodobi pa seveda tudi pri pouku ne gre brez našega največjega pesnika. Preizkusili smo se kot slikarji in pesniki. Kaj menite? Kako nam je šlo?

In kaj pravi letošnji Prešernov nagrajenec, ki dobro ve, da šola ni šala.