ZAČENJA SE NOVO ŠOLSKO LETO 2021/22

Vroče poletne počitnice se poslavljajo, šolski prostori pa že veselo čakajo na vse poletne zgodbe in utrinke, ki nas bodo greli še dolgo v jesen. Že v preteklih dveh letih smo dokazali, da znamo in zmoremo upoštevati vsa navodila in priporočila, zato v novo šolsko leto vstopamo pogumno in optimistično, da bodo šolska vrata ostala odprta vse do naslednjega poletja.

Prilagamo nekaj kratkih navodil za prvi šolski dan v sredo 1. septembra.

PRVOŠOLCI

• Sprejem prvošolcev je ob 8.30 na športnem igrišču pred šolo.
  • Torbe prvi dan niso potrebne. Po kratkem programu bodo učenci odšli v razred, starši pa boste prejeli nekaj uvodnih informacij.
  • Od četrtka naprej imajo učenci pouk po urniku.
  • * V primeru, da v šoli niste naročili klobučka (ker ga imate že doma), le tega ob prihodu na sprejem oddajte učiteljici.

UČENCI 2. – 5. razreda

• Pričnejo s poukom ob 8.20. V šolo se v primerni razdalji vstopa skozi glavni vhod s strani šolskega igrišča. Otroci so že dovolj samostojni, da v šolo vstopajo sami brez spremstva staršev.
  • Učenci 2. in 3. razreda imajo ure po urniku, učenci 4. in 5. razreda pa imajo dve uri ODS, naprej pa ure po urniku. URNIK – klik (zaenkrat še v prirejeni obliki. Na levi izberete razred.)
  • Jutranje varstvo bo organizirano za učence 2. in 3. razreda – od 6.30 do 8.15 (v prvi učilnici spodaj desno (št. 2)).
  • Vhodna vrata bodo odklenjena od 6.30 do 7.30 in od 8.10 do 8.20.
  • Podaljšano bivanje po pouku je od 11.50 do 16.30.
  • Učenci gredo lahko prvi dan iz podaljšanega bivanja domov prej le ob spremstvu staršev ali z njihovim pisnim dovoljenjem in privoljenjem učiteljic. Če otrok ta dan ne bo imel kosila, ne pozabite na odjavo.
  • Starši in skrbniki preberite tudi navodila (Prvi šolski dan …), ki ste jih od ravnatelja prejeli po aAsistentu.

… in še nekaj kar je vedno dobro upoštevati

• PODPIŠITE copate, šolske potrebščine in tudi oblačila. Vsako leto namreč zaman iščemo lastnike pozabljenih oblačil.
  • Na poti v šolo in iz šole PREVIDNO po pločniku ali robu cestišča. Drugošolci ne pozabite na rumene rutke!
  • … in seveda to šolsko leto še vedno pozorno spremljamo “semaforje” 🙂 Upoštevamo razdaljo, uporabljamo maske, umivamo roke, zračimo učilnice … vestno opravljamo domače naloge, sproti ponavljamo in utrjujemo obravnavano snov, skrbimo za čitljivo pisavo in urejene zvezke … predvsem pa, ne obupajmo nad sabo, ko bo kakšen dan težko in bo šlo vse narobe. Za vsakim dežjem posije sonce! 🌞