PREVZEM SPRIČEVAL

Izbrano

Učenci, ki jim ni bilo možno razdeliti spričeval ob zaključku pouka, jih lahko prevzamejo osebno ali njihovi starši oziroma osebe, ki jih starši v ta namen pisno pooblastijo:

do 28. 6. 2024 na podružnični šoli Kokrica v pisarni pomočnice ravnateljice med 7.00 in 10.30 in med 11.00 in 13.00,

od 1. 7. do 12. 7. 2024 in od 19. 8. 2024 dalje v tajništvu na matični šoli med 7.00 in 10.30 in med 11.00 in 13.00.

In še priprava na novo šolsko leto 2024/25 – POTREBŠČINE in UČBENIKI – klik

PRED POČITNICAMI

Zadnji teden pred koncem pouka težko zberemo misli, saj kaj hitro odplavamo v vroče počitniške dni. Tudi sicer je to čas, ko lahko pouk popestrimo, s kakšno zabavnejšo aktivnostjo v naravi, v šolskih prostorih ali pa na izletu.

Nekateri so tako ustvarjali v peskovniku, dišalo je po pici … v roke smo dobili še svežo izdajo šolskega časopisa, ki je nastajal pod uredništvom učiteljice Alenke Stegnar …

Kot vsako leto pa se je tudi letos šolsko leto končalo s prireditvijo v počastitev slovenskega državnega praznika.

ŽELIMO VAM LEPO IN VESELO POLETJE! 🌞🤸‍♀️

KOKRIŠKI MAMUTKI

Tudi v letošnjem šolskem letu je na podružnici pod mentorstvom Martina Miklavžiča delovala gledališka dejavnost. Skupina, ki so jo sestavljali učenci od 3. do 5. razreda, si je nadela ime Kokriški Mamutki.

Na oder jim je uspelo postaviti dve predstavi Dežniki in Do tiste stezice. Pri oblikovanju in zasnovi scenografije jim je na pomoč priskočila učiteljica Teja Maček. S predstavo Dežniki so nastopali na prireditvi Dih pomladi, ki jo prireja TD Kokrica, s predstavo Do tiste stezice pa so sodelovali na srečanju gledaliških in lutkovnih skupin Prešernovih šol v Mariboru.

NA VRTU

Če smo spomladi zgodaj zavihali rokave in poprijeli za vrtno orodje, lahko konec meseca junija že občudujemo in okušamo domače dobrote. Bogat in pisan je vrt Marijine babice gospe Jolande, ki so ga tik pred počitnicami obiskali naši drugošolci. Kaj je boljšega kot dolgočasno učilnico zamenjati za pisano učilnico v naravi polno barv, vonjev in okusov.

ŠPORTNI DAN V PLEZARNI

Šport krepi telo in duha. In na srečo obstaja nešteto možnosti športnega udejstvovanja. Od iger z žogo, plavanja, smučanja, atletike, plesa, hokeja … in plezanja. Čas šolanja je namenjen prav temu, da se otroci seznanijo z različnimi športnimi panogami in med njim mogoče najdejo tisto, ki jih bo spremljala tudi naprej v življenju. Morda je prav športni dan v Plezarni navdušili koga plezanje.